GREY EPS

Ettevõttel Remichem on rõõm tutvustada innovaatilist materjali – vahtpolüstürooli, millele on lisatud süsinikulisandeid (GREY EPS) - maailma juhtivate ettevõtete toodangut.
 
Spetsiaalselt väljatöötatud materjal on paremate soojusisolatsiooni omadustega. Materjalil on unikaalne värv (hallist mustani), head mehaanilised ja vetthülgavad omadused, kõrgendatud tulekindlus. Materjali on võimalik töödelda samade vahenditega kui tavalist vahtpolüstürooli.
 
Tänu oma unikaalsetele omadustele lubab antud materjal vähendada soojusjuhtivust 20%, see tähendab ühtlasi plaadipaksuse vähendamist 20% võrra, säilitades samad omadused.
 
 
 

Materjali kasutatakse välisseinte, katusekatete, vundamentide, katete isoleerimisel, termoakustiliseks isolatsiooniks, isoleeritud (ICF) ja püsivate raketiste (Plastbau) ning kergplokkide valmistamiseks.
GREY EPS vähendab kulusid 20 %:
  • tootmises (energia, tooraine, personaliteenused)
  • ladustamisel (laoruumide kasutamine, peale- ja mahalaadimine), pakkematerjalid
  • transport (kütus, veeremi kulumine, juhtide tasud)
  • ehituses (pakendijäätmed, ladustamisruumid, toodete kaal, montaažiaeg, seinte ja katuste paksus)
  • valmis ehitise kütmine
GREY EPS kasutamine parandab efektiivselt nii vanade kui uute ehitiste isolatsiooni, aitab täita energia kokkuhoiu nõudeid. Materjal isoleerib võrdse tiheduse korral 20% paremini kui nn valge EPS. Võrreldes valge EPSga on plaatide paksus võrdse R väärtuse korral koguni 20% väiksem. Materjal sisaldab tulekindlaid lisandeid ja on töödeldav samade vahenditega kui valge EPS. On nii ökoloogiliselt kui majanduslikult efektiivne kõigis tootmise etappides.